Probiotyki a wpływ na skórę i odchudzanie


Probiotyki a wpływ na skórę i odchudzanie.
Dzisiaj drogie panie opowiem Wam o probiotykach. Temat niby znany a zapomniany i lekcewazony przez wiekszośc z Was

Więc do rzeczy:
Jelito człowieka to złożony ekosystem, w którym znajduje się bogata i niezwykle zróżnicowana flora bakteryjna. W jelitach dorosłych ludzi stwierdza się około 1000 gatunków bakterii, które zasiedlają poszczególne odcinki jelita – od 107 do 1012 komórek bakterii/g treści jelita. Najwięcej – 1011 do 1012 komórek bakterii/gram treści jelita znajduje się w jelicie grubym – łącznie masa bakterii jelitowych osiąga imponującą ilość 1,5 – 2 kilogramów. Zdrowy człowiek ma zrównoważony skład flory bakteryjnej, z przewagą mikroorganizmów przyjaznych i korzystnych dla zdrowia. Mikroflora składa się z flory autochtonicznej – symbiotyczna, zabezpieczająca przed kolonizacją przez szkodliwe mikroorganizmy oraz allochtonicznej – która pochodzi z otoczenia (głównie z pożywienia) i konkuruje o miejsca do zasiedlenia w organizmie człowieka. U ludzi zdrowych w mikroflorze jelit przeważają mikroorganizmy korzystne dla zdrowia, pozostające ze sobą w stanie równowagi biologicznej.

Skład mikroflory jelitowej może jednak ulegać zmianom pod wpływem różnych czynników – szczególnie w następstwie antybiotykoterapii, radioterapii, zakażeń bakteryjnych i wirusowych, silnego stresu, niewłaściwej diety. Naruszenie subtelnej równowagi w tym złożonym systemie zaburza system homeostazy organizmu człowieka i może stać się punktem wyjścia do powstania poważnych schorzeń. W wielu sytuacjach stan równowagi ekosystemu mikroflory jelita człowieka ma fundamentalne znaczenie w przywróceniu, a następnie utrzymaniu zdrowia.
Korzystne działanie regulacyjne na ten złożony dynamiczny system biologiczny wywierają probiotyki.
Prebiotyki mają korzystne działanie na organizm człowieka poprzez zdolność stymulacji wzrostu i zwiększenie aktywności wyselekcjonowanych szczepów bakterii jelitowych, m.in. z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium.

CO TO SĄ PROBIOTYKI ?
Prebiotyki to naturalne substancje lub wyciągi roślinne, które silnie wspierają i stymulują układ immunologiczny organizmu.
Zapobiegają powstawaniu nowotworów. Bakterie gnilne i fekalne znajdujące się w jelicie grubym wytwarzają substancje toksyczne, w tym kancerogenne. Badania wykazały, że podczas regularnego przyjmowania prebiotyków, rakotwórcze działanie tych złych bakterii w jelicie grubym zostaje zahamowane.

Pełnią one wielorakie funkcje w organizmie:
  • są bezpośrednim producentem witamin z grupy B, dlatego ich niedobór można niwelować odżywiając i dbając o dobrą florę bakteryjną;
  • obniżają poziom złego cholesterolu frakcji LDL we krwi;
  • wpływają na utrzymanie odpowiedniej kwasowości jelita, co hamuje rozwój niekorzystnej mikroflory oraz powoduje lepsze wchłanianie wapnia, żelaza i cynku;
  • poprawiają ruchy robaczkowe jelit, a w konsekwencji polepszają przemianę materii, ich regularne spożywanie zapobiega tzw. biegunkom podróżnym; pomagają w zwalczaniu wrzodów żołądka;
  • uśmierzają ból podczas ataku grzybicy pochwowej, spowodowanej stosowaniem serii antybiotyków;
  • stymulują układ immunologiczny poprzez zdolność adhezji (przylegania) do śluzówki jelita, co zmniejsza zdolność oddziaływania na śluzówkę patogenów;
  • łagodzą objawy nietolerancji laktozy, która występuje na skutek braku rozkładającego laktozę enzymu ß-galaktozydazy – niektóre probiotyki produkują ten enzym, dlatego dodaje się je do jogurtów dla osób ze słabą tolerancją;
  • zapobiegają powstawaniu nowotworów.

Bakterie gnilne i fekalne znajdujące się w jelicie grubym wytwarzają substancje toksyczne, w tym kancerogenne. Dlatego jeżeli masz trądzik, gronkowca , nie możesz schudnąć siegnij po probiotyki Badania wykazały, że podczas regularnego stosowania prebiotyków, rakotwórcze działanie tych złych bakterii w jelicie grubym zostaje zahamowane.

Wpływ probiotyków na masę ciała
Przeprowadzono wiele badań, które miały potwierdzić tę tezę. Do jednego z nich naukowcy z Uniwersytetu Laval zaprosili 125 kobiet mających nadmierną masę ciała. Ochotników podzielono na dwie grupy: pierwszej podawano codziennie pigułki z probiotykiem (Lactobacillus rhamnosus), druga otrzymywała placebo. Po trzech miesiącach okazało się, że kobiety przyjmujące probiotyk straciły 4,4 kg, podczas gdy panie otrzymujące placebo straciły jedynie 2,6 kg. To jednak nie koniec! Kobiety zażywające suplement z probiotykiem po zakończeniu trwania eksperymentu nadal traciły kilogramy, co sprawiło, że po sześciu miesiącach mogły się dwa razy większym spadkiem masy ciała niż panie z grupy kontrolnej.

Podobnie badanie, tym razem z użyciem bakterii Lactobacillus gasseri, przeprowadziła grupa japońskich naukowców. Do swojego badania zrekrutowali 80 osób z nadmierną masą ciała. Później dokonali podziału tych osób na dwie grupy, z których jedna otrzymywała fermentowany mleczny napój z dodatkiem bakterii probiotycznych, a druga napój bez tych bakterii. Po trzech miesiącach okazało się, że u osób przyjmujących napój z probiotykiem, poziom tkanki tłuszczowej podskórnej i trzewnej zmniejszył się średnio o 4,6 proc. Dodatkowo zaobserwowano zmniejszenie obwodu pasa i bioder oraz całkowitej masy ciała. W grupie przyjmującej placebo nie zaobserwowano takich zmian.
Dlatego drogie panie aby nasze zabiegi miały efekty musicie sięgnąc po probiotyki

Rekomendujemy Kurację najbardziej znanym i przebadanym probiotykiem firmy Sanprobi
©2024 Studio Kosmetyki Nowoczesnej Lorin Mariola i Jacek Kołaczuch. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.