Depilacja laserowa a fotoepilacja zakłamanie rynku kosmetycznego


Piszę ten artykuł gdyż to co dzieje sie na rynku przeraża mnie w całym tego słowa znaczeniu. Klientki które do mnie trafiają nie wiedza jaką metodę miały stosowaną w gabinetach podczas depilacji.
Po przeprowadzeniu wywiadu musimy dochodzić czym tak naprawdę był wykonany zabieg. Podczas depilacji laserem diodowym nie widzimy świała, wiązka idzie w głąb skóry i jest przez nią pochłaniana
Podczas fotoepilacji światło błyska wszem i wobec. W obu przypadkach macie okulary i tylko to łaczy te dwie metody depilacji.

Tak naprawdę musicie weryfikować zabiegi które macie wykonanywane. Obietnice skłądane przez personel rógabinetó śa bez pokrycia. Płacicie za coś co tak naprawdę nigdy nie da Wam porządanych efektów. Weryfikujecie , kto wykonuje zabieg, czy laser ma certyfikację medyczną i czy personel ma uprawnienia. W przeciwnym przypadku nie dośc , że będziecie lżejsze nie o włosy o kasę to jeszcze narażacie swoje zdrowie . Laser MUSI miec atest medyczny. To świadczy o jego skuteczności i bezpieczeństwie. Nie kierujcie się promocją i zniżką dobry sprzet kosztuje w granicach 10000 tys zł i nikt nie będzie pracowała charytatywnie i eksploatował swojego sprzetu za grosze. Wymiana diody po około 70-10000 tys strzałach kosztuje tyle co nowy laser więc nie wierzcie w promocję. Zabieg albo jest skuteczny i dobry albo tani . Tego się nie da połączyć.

Poniżej różnica między tymi zabiegami:
Róznica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilośći zabiegów potrzebnych do depilacji. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze, po zabiegu włosy nie odrastają.

Fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95%. To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika - melaniny.

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos.

Bolesność zabiegów IPL i laserów podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Laser Light Sheer posiada końcówkę chłodząca Chill Tip, dzięki której zabieg jest dużo bardziej komfortowy.

Podsumowując najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji (epilacji) a IPL i VPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Niezależne źródla podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi (IPL) (dr Piotr Sznelewski "Eden" nr 10 rok 2011) uzyskując i tak słabszy efekt.
Należy pamiętać, że po zabiegu depilacji laserowej włosy wciąż rosną. Podczas wykonywanego zabiegu część włosów jest w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło. Natomiast pozostałe włoski są w fazie uśpienia u których z kolei mieszki mają zbyt mało melaniny by móc zareagować na laser. A żeby było można zauważyć rezultaty depilacji laserowej, zaleca się powtarzanie zabiegu w górnych partiach ciała co 4-6 tygodnie a w dolnych partiach ciała co 6-12 tygodni/

Nastepuje tzw. monment przełomowy i macie etap zwatpienia. No jak to byłam już na 3 i włosy odrastają jeszcze bardzie? Bardzo dobrze wchodzą z fazy spoczynku w anagen i dopiero teraz będą skutecznie usuniete. Zabieg depilacji wykonujemy cały rok oprócz nóg bo te wystawiamy na słońce.

Dlatego zapraszamy do Nas.
Nasza dewiza to Skuteczność. Bezpieczeństwtwo Profesjonalizm
Załoga Lorin
©2022 Studio Kosmetyki Nowoczesnej Lorin Mariola i Jacek Kołaczuch. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.