Jak nie dać się oszukać i oszpecić w gabinecie kosmetycznym


Prawdziwe przypadki

Drogie panie od dłuższego czasu obserwuję to co dzieje się na rynku kosmetycznym. Czasem jestem przerażona jak łatwo dajecie się zwieść opowieściom pan tam pracujących o fantastycznych efektach i sprzętach na jakich pracują w dobie internetu gdzie wszędzie można takie informacje sprawdzić zdajmy się na swój rozum i spryt a nie dajcie się omamić panią kosmetyczką , które chcąc zarobić trochę kasy , wszystko i wszędzie Wam wciskają.
Trwała depilacja ! Usuń włosy na zawsze! Tylko u Nas i tylko My! Brzmi znajomo?

news0 bNa pewno a jednak powinno brzmieć inaczej i często inaczej wyglądać.
Która z Was pyta o nazwę lasera? Która z Was wierzy , że IPL to laser? Która z Was sprawdza kwalifikację osoby wykonującej zabieg? Myślę, że jednostki o to decyduje o efektach depilacji i przede wszystkim Waszym bezpieczeństwie. Jak się okazuje w praktyce często sprzęt wykorzystywany w salonach nie posiada certyfikatów. Najczęściej produkowany jest w Chinach. Jego stosowanie jest niebezpieczne i nieskuteczne. Dodatkowym zagrożeniem wykonania takiego zabiegu jest trwałe uszkodzenie skóry, poprzez jej poparzenie.

Dlatego najważniejsze jest, aby zabieg był przeprowadzony w renomowanym gabinecie, przez wykwalifikowanego specjalistę, za pomocą certyfikowanego lasera medycznego.
Poniżej zdjęcia po takich zabiegach gdzie pani skuszone niską ceną poddały się depilacji laserowej w nie sprawdzonej placówce
Zdjęcia drastyczne ale umieszczam , je w celach ostrzegawczych aby żadna z Was tak nie wyglądała.

Przeterminowane kremy, tańsze niż obiecane maseczki, krótszy niż przewiduje to cennik zabieg, sprzęt bez dezynfekcji - w taki sposób kosmetyczki żerują na klientach. Kusi łatwy i szybki zarobek, choć są salony, w których reputacja zakładu to podstawa. W Studio Kosmetyki Nowoczesnej Lorin otwieramy każdy preparat na Waszych oczach. Posiadamy autoklaw w który sterylizujemy pęsety i narzędzia którymi pracujemy. Zawsze wiecie na jakich preparatach macie wykonany zabieg i jakim urządzeniu. Pracujemy tylko na renomowanych preparatach i aparatach z klasyfikacją medyczną ale to po wizycie w Naszym Studio pewnie już wiecie. Nawet, kiedy trafimy do drogiego salonu, nie możemy mieć pewności, że zabiegi na jakie się zdecydowaliśmy, będą wykonane kremami, które mamy w zasięgu ręki. Bowiem część kosmetyczek przelewa tanie kosmetyki do opakowań drogich. Bywa też inaczej. - Na opakowaniach często brakuje wykazu składników, informacji o terminie trwałości produktu i nazwy producenta. To sposób na zaoszczędzenie kilku groszy – opowiada Ewa, kosmetyczka z konkurencyjnego Salonu Wiele kosmetyczek pozwala sobie na takie nadużycia, ponieważ mało który klient jest na tyle dociekliwy, że pyta o nazwę i jakość kosmetyków. Niestety, wszystkiemu winna jest konkurencja. Teraz na rynku jest duży wybór salonów kosmetycznych. Panie chcą wyglądać pięknie i nie płacić dużo. Muszą się więc liczyć z tym, że ktoś będzie chciał na nich oszczędzić.

Rzeczywiście, będąc w salonie kosmetycznym w czasie zabiegu nie jesteśmy w stanie odróżnić drogiego preparatu od taniego. Gdy po jakimś czasie coś zacznie dziać się z cerą, kosmetyczka może zgrabnie nam wmówić, że to reakcja na kosmetyki, których sami używamy. Trudno się spierać. W gabinetach kosmetycznych możemy np. zapłacić za zabieg wykonany drogim urządzeniem, podczas gdy zostanie on wykonany starym i zardzewiałym sprzętem. W niektórych salonach piękności nie myje i nie dezynfekuje się sprzętu, a jeden ręcznik służy kilku osobom. Podobnie z pilniczkami. Bywa, że nie używa się jednorazowych i nie dezynfekuje ich. Piłują aż się zużyją.

Moja koleżanka ma praktyki w salonie kosmetycznym. Dowiedziałam się od niej, że każą jej wlewać podrobione kosmetyki do oryginalnych pudełek, pojemniczków i normalnie stosować je u klientek. Szefowa jest świadoma tego, że jakość takiego wykonania jest zdecydowanie niższa, ale rekompensuje sobie to niską ceną, przez co nadal znajdują się klientki.

Nasza informatorka była świadkiem, jak zamiast drogiego serum wyszczuplającego klientce wmasowywano w uda zwykły żel do USG!
Oszustwo? Dlatego zanim zdecydujesz się na zabieg lepiej poczytać w domu jak powinien wyglądać i dobrać te które są dedykowane zgodnie z potrzeba Twojej skóry po uprzedniej konsultacji z osobą przeprowadzającą zabieg

Czym oprócz tego sugerować się, szukając idealnego salonu dla siebie? Zasada stara jak świat: warto słuchać znajomych i przyjaciół (ale niekoniecznie tych internetowych, bo podobno bywają oni opłacani za wstawianie pozytywnych ocen albo pisanie negatywnych komentarzy o konkurencji). Czytać opinie na stronach salonów. Są programy lojalnościowe i te opinie są wiarygodne bo dodajecie je sami.
Trzeba także sugerować się samym wyglądem salonu – wszystko powinno być idealnie czyste, a narzędzia odpowiednio zdezynfekowane. Patrzymy także na ściany – powinny wisieć na nich certyfikaty i dyplomy kosmetyczek. Dobrze sugerować się też ceną – skrajnie tanie usługi zwykle idą w parze z niską jakością. Jednak nie zawsze to, co drogie, jest dobre – często trzeba płacić nie za usługę, ale za marketing czy reklamę z gwiazdą.

Dlatego drogie panie zapraszamy do Nas. U nas panuje jedna zasada. Pewnie! Skutecznie! Bezpiecznie!
Załoga Lorin
©2022 Studio Kosmetyki Nowoczesnej Lorin Mariola i Jacek Kołaczuch. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.