Zabiegi

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku za pomocą Lasera ablacyjnego i nieablacyjnego
Jak wyleczyć trądzik? Farmakologia czy laser na trądzik?
Jeszcze do niedawna podstawowym miejscem, do którego udawała się osoba chora na trądzik, był gabinet lekarza dermatologa. Lekarz zalecał wówczas terapię środkami farmakologicznymi stosowanymi miejscowo lub doustnie. Pacjent najczęściej otrzymywał zalecenie, by stosować antybiotyki, retinoidy oraz terapię hormonalną mającą na celu zantagonizowanie działania androgenów. Jednak coraz więcej osób wybiera leczenie trądziku laserem i w tym celu udaje się do klinik medycyny estetycznej.

Czy to oznacza, że jest to sposób skuteczniejszy niż środki farmakologiczne?
– To, który sposób okaże się skuteczniejszy, zależy przede wszystkim od indywidualnej postaci choroby i jej przyczyn. Zarówno leczenie farmakologiczne, jak i leczenie laserem przynosi pożądane efekty, a w wielu przypadkach najlepszym wyjściem jest połączenie obu terapii. Laser i miejscowe środki farmakologiczne działają na trądzik z zewnątrz i jeśli problem wynika przede wszystkim z zaburzeń hormonalnych, to miejscowe środki nie wpłyną na uregulowanie gospodarki hormonalnej

Cennik
Laser ablacyjny
450 zł
Nieablacyjny laser  Emerge
7 zł/ impuls około 100-150 impulsów
©2024 Studio Kosmetyki Nowoczesnej Lorin Mariola i Jacek Kołaczuch. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.